25 maja 2017 r. w siedzibie organizatora, tj. w Bibliotece Pedagogicznej w Mławie odbyło się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w konkursie na recenzję ulubionej książki spoza kanonu lektur szkolnych ph. "Książka, którą warto przeczytać" skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu mławskiego. Konkurs miał na celu: propagowanie idei czytania, promocję czytelnictwa literatury pięknej wśród młodzieży, pobudzenie wyobraźni, kreatywności i aktywności twórczej uczniów, kształtowanie umiejętności wyrażania refleksji i opinii o dziele literackim, poznanie upodobań literackaich współczesnych młodych ludzi, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, promocję książek oraz rozwijanie wrażliwości na słowo pisane. Jury w składzie: Daniel Bartosiewicz - przewodniczący jury (doradca metodyczny w PODN w Mławie, nauczyciel języka polskiego, kierownik Studium Pedagogicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie), Agata Mierzwa - Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie Filia w Mławie oraz Bogumiła Pawłowska - nauczyciel BP w Mławie postanowiło przyznać:

I miejsce - Klaudii Aleksandrze Grabowskiej za recenzję książki "Bez szans" Mii Sheridan

II miejsce - Izabeli Dawidko za recenzję książki "Promyczek" Kim Holden

III miejsce - Paulinie Balcerzak za recenzję książki "Klątwa przeznaczenia" Moniki Magoskiej-Suchar i Sylwii Dubielckiej

IV miejsce - Michałowi Mianowskemu za recenzję książki "Hera moja miłość" Anny Onichimowskiej

V miejsce - Marlenie Przystup  za recenzję książki "Wszystkie jasne miejsca" Jennifer Niven

Wyróżnienia otrzymali: Iza Dzierżanowska, Sebastian Morawski, Paulina Trzcinka, Kamila Czugaj oraz Sebastian Prałat.

Poniżej prezentujemy relację fotograficzną z wręczenia nagród zaś nagrodzone prace konkursowe można przeczytać w zakładce recenzje czytelników.

Copyright