25 maja 2017 r. w siedzibie organizatora, tj. w Bibliotece Pedagogicznej w Mławie odbyło się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w konkursie na recenzję ulubionej książki spoza kanonu lektur szkolnych ph. "Książka, którą warto przeczytać" skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu mławskiego. Konkurs miał na celu: propagowanie idei czytania, promocję czytelnictwa literatury pięknej wśród młodzieży, pobudzenie wyobraźni, kreatywności i aktywności twórczej uczniów, kształtowanie umiejętności wyrażania refleksji i opinii o dziele literackim, poznanie upodobań literackaich współczesnych młodych ludzi, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, promocję książek oraz rozwijanie wrażliwości na słowo pisane. Jury w składzie: Daniel Bartosiewicz - przewodniczący jury (doradca metodyczny w PODN w Mławie, nauczyciel języka polskiego, kierownik Studium Pedagogicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie), Agata Mierzwa - Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie Filia w Mławie oraz Bogumiła Pawłowska - nauczyciel BP w Mławie postanowiło przyznać:

I miejsce - Klaudii Aleksandrze Grabowskiej za recenzję książki "Bez szans" Mii Sheridan

II miejsce - Izabeli Dawidko za recenzję książki "Promyczek" Kim Holden

III miejsce - Paulinie Balcerzak za recenzję książki "Klątwa przeznaczenia" Moniki Magoskiej-Suchar i Sylwii Dubielckiej

IV miejsce - Michałowi Mianowskemu za recenzję książki "Hera moja miłość" Anny Onichimowskiej

V miejsce - Marlenie Przystup  za recenzję książki "Wszystkie jasne miejsca" Jennifer Niven

Wyróżnienia otrzymali: Iza Dzierżanowska, Sebastian Morawski, Paulina Trzcinka, Kamila Czugaj oraz Sebastian Prałat.

Poniżej prezentujemy relację fotograficzną z wręczenia nagród zaś nagrodzone prace konkursowe można przeczytać w zakładce recenzje czytelników.

praca 017.jpg praca 018.jpg praca 019.jpg

praca 027.jpg praca 028.jpg praca 029.jpg

praca 030.jpg praca 031.jpg praca 032.jpg

praca 033.jpg praca 034.jpg praca 041.jpg

praca 042.jpg praca 043.jpg praca 044.jpg

praca 046.jpg rec.jpg rec1.jpg

rec10.jpg rec11.jpg rec2.jpg

rec3.jpg rec4.jpg rec5.jpg

rec6.jpg rec7.jpg rec8.jpg

rec9.jpg