Uncategorised

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W bieżącym roku szkolnym celebrowałyśmy to święto z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. A. Mierzwa i A. Wesołowska na zaproszenie Pań z biblioteki Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie – Doroty Tadrzyńskiej i Niny Maciak odwiedziły uczniów.  W spotkaniu kolejno wzięły udział 3 grupy wychowanków pod opieką swoich nauczycielek. Drewniana skrzynka z ukrytymi wewnątrz kartami powieści wzbudziła niemałe zainteresowanie, tym bardziej że wśród zaproszonych dzieci nikt takiego „cuda” jeszcze nie widział. A. Mierzwa wprowadziła słuchaczy w teatralną tematykę, opowiedziała o samej sztuce kamishibai i intrygującej wszystkich drewnianej walizeczce „butai” , by następnie zaprezentować opowieść o „Smoku Wawelskim”, której wszyscy słuchali z zapartym tchem. Z kolei A. Wesołowska przedstawiła maluchom przygody niesfornej „Kotki Psotki”. Maluchy deklarowały chęć wysłuchania jeszcze kilku bajek jednak z uwagi na ograniczenia czasowe kolejne przedstawienie w teatrzyku kamishibai musieliśmy umówić na inny termin.

 W tym samym dniu Bogumiła Tańska odwiedziła Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 4, grupę „Słoneczka”. Prowadząca najpierw powiedziała kilka słów o obchodzonym święcie. Następnie przeczytała  bajki w teatrzyku kamishibai:  Kot w butach, O rybaku i złotej rybce, Kotka Psotka. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się ostatnia bajka, dzieci miały mnóstwo do powiedzenia na temat własnych zwierząt. Na koniec prowadząca rozdała kolorowanki z postaciami z bajek. Maluchy ochoczo zabrały się za wykonanie prac.   

Deklaracja dostępności Strona internetowa Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie Filii w Mławie

Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie Filia w Mławie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://www.bpmlawa.edu.pl 

  • Data publikacji strony internetowej: 16.09.2013
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 22

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest niezgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

  • filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych
  • niektóre zdjęcia z wydarzeń nie posiadają pełnych opisów alternatywnych
  • formularz kontaktowy nie posiada etykiet tekstowych powiązanych z polami i może być problematyczny dla osób korzystających z czytnika ekranu
  • niektóre dokumenty w PDF nie są dokumentami edytowalnymi (skany)
  • część plików nie jest dostępnych cyfrowo
  • brak możliwości zmiany kontrastu oraz powiększenia treści
  • nawigacja nie jest dostosowana do sprawnego poruszania się przy użyciu klawiatury

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

  • Deklarację sporządzono dnia: 
  • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 22.10.2021

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

  • Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Grzegorz Tyburski
  • E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Telefon: +48 23 672 33 77

Każdy ma prawo:

  • zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

  • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

  • Organ nadzorujący: Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie
  • Adres: ul. 17 Stycznia 49
    06-400 Ciechanów
  • E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Telefon: +48 23 672 33 77

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoczniczna

Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie Filia w Mławie – ul. Sądowa 3a, 06-500 Mława

Dla użytkowników biblioteki dostępne jest wejście główne po schodach na poziom parteru, brak podjazdu dla wózków inwalidzkich. Wejście jest przeszklone wyposażone w samozamykacz. Dla osób na wózkach dostępne są korytarze na parterze. Brak toalety dostosowanej dla osób niepełnosprawnych. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Na parterze budynku znajduje się tablica informująca o rozkładzie pomieszczeń, brak jest rozkładu pomieszczeń budynku w formie dotykowej lub głosowej. Nie zastosowano urządzeń i innych środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących. Zapewniony jest wstęp do budynku osobie korzystającej z psa asystującego lub psa przewodnika. Brak miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych przed budynkiem. W budynku nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego.

Osoby doświadczające trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się, mają możliwość: przesłania korespondencji pisemnej kierowanej na adres:

  1. Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie Filia w Mławie, ul. Sądowa 3a, 06-500 Mława
  2. korzystania z poczty elektronicznej – e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie jest wydawcą czasopisma w wersji elektronicznej, mającego na celu wspomaganie szkół, nauczycieli, bibliotekarzy, umożliwiającego im prezentację własnych osiągnięć, wymianę myśli i doświadczeń.

Na łamach pisma publikowane są materiały związane z oświatą oraz szeroko rozumianą tematyką bibliotekoznawczą, artykuły teoretyczne, sprawozdania, komunikaty, recenzje i omówienia. Zapraszamy nauczycieli, bibliotekarzy i innych pracowników oświaty do przesyłania własnych tekstów. Zachęcamy do pochwalenia się swoimi sukcesami i  nadsyłania materiałów do publikacji oraz propozycji odnośne jego zawartości.

Osoby będące w trakcie awansu zawodowego będą miały mozliwość otrzymania zaświadczenia o współpracy z naszą biblioteką.

           Bliższych informacji udziela Bożena Lewandowska (Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów)  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;  tel. 23 672 33 77 w. 25

Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (Zasady formatowania dokumentów tekstowych.pdf)Zasady formatowania tekstu 218 kB
Download this file (informacje_dla_autorow.pdf)Informacje dla autorów  164 kB

Sieci współpracy 

Zapraszamy do czytania elektronicznego czasopisma "Edu-wsparcie". Czasopismo można przeglądać bezpośrednio w przeglądarce internertowej lub pobrać na dysk twardy komputera w formacie PDF.

Podkategorie

UWAGA!

Informujemy, że w związku z wyjazdową radą pedagogiczną

we wtorek, 15 października 2019 r. 

Biblioteka Pedagogiczna będzie nieczynna

Copyright