W dniach 8-15 maja nasza biblioteka włączyła się do obchodów „Tygodnia Bibliotek” pod hasłem „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”. W tych dniach w czytelni prezentowana była twórczość artystyczna uczniów szkół mławskich. W wypożyczalni można było podziwiać rysunki ołówkiem Eweliny Jastrzębowskiej, a także: hafty, kartki okolicznościowe, dekoracje z origami, witraże wykonane przez młodzież z ZS nr 2 w Mławie. Czynna była też przez cały ten czas wystawka książkowa pod hasłem: „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”.

Bogumiła Pawłowska i Anna Wesołowska przeprowadziły indywidualne warsztaty plastyczne: quilling, Iris folding, dekoracje z papieru i krepiny dla zainteresowanych użytkowników biblioteki: nauczycieli, studentów oraz emerytowanych nauczycieli.

Po raz pierwszy włączyliśmy się do akcji bookcrosing – uwalnianie książek. Wystawiony przed budynkiem biblioteki regał z niewypożyczanymi już książkami lub darami niewpisanymi do inwentarza cieszył się dużym zainteresowaniem. Hasło „Weź mnie ze sobą” zachęcało przechodniów do zatrzymania się przy książkach i wybrania sobie czegoś ciekawego.

Agata Mierzwa przeprowadziła 2 lekcje biblioteczne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Miały one na celu prezentację biblioteki, jej zbiorów oraz działalności. Młodzież miała również okazję zapoznania się z wyszukiwarką internetową OPAC.

Nasza biblioteka od wielu lat chętnie bierze udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem na zaproszenie nauczycielki z ZPO nr 1 w Mławie B. Pawłowska i A. Wesołowska czytały dzieciom przygody „Tupcia Chrupcia” oraz „Jasia i Małgosi”.