23 listopada 2007 r. dział dziecięcy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Bolesława Prusa w Mławie zorganizował konkurs czytelniczy"Znane i lubiane książki Astrid Lindgren".

W znajomości postaci i wydarzeń z uwielbianych przez dzieci lektur, rywalizowały trzyosobowe reprezentacje ze Szkół Podstawowych
nr 1, 4, 6, 7. Każda z grup musiała udzielić odpowiedzieć na piętnaście pytań.
O poprawności odpowiedzi decydowało trzyosobowe  jury: M. Kozłowska z MBP, G. Wieczorek – z działu dziecięcego MBP i A. Mierzwa  z Biblioteki Pedagogicznej w Mławie.

Wiele pytań było bardzo trudnych. Po zliczeniu punktów okazało się, że SP nr 6 była bezkonkurencyjna, bo uzyskała aż 30 punktów. Kolejne miejsca zajęła Siódemka (21pkt.), jedynka ( 20 pkt.), czwórka ( 15 pkt.).

W oczekiwaniu na werdykt jury , zawodnicy poznali różne ciekawostki z życia Astryd Lindgren, której setną rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku.