11 czerwca 2014 r. w naszej bibliotece przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne dla uczniów klasy III Gimnazjum nr 1 w Mławie. Cel zajęć stanowiła prezentacja warsztatu informacyjnego, działalności oraz usług biblioteki.

Agata Mierzwa omówiła regulaminy biblioteczne (wypożyczalni, ICiM),zasady korzystania ze zbiorów i usług. Zaprezentowała stronę www biblioteki omawiając jej poszczególne elementy. Gimnazjaliści mieli także możliwość obejrzenia wystawy pokonkursowej zatytułowanej „Nadleśnictwo Dwukoły i Mławskie Koło Ekologiczne- Woda dla lasu- las dla wody 2013”.

Bogumiła Pawłowska zapoznała uczniów z zasadami korzystania z komputerowego katalogu OPAC, oraz sposobem rezerwacji i zamawiania książek przez czytelników drogą internetową. Odpowiedziała na wiele istotnych pytań związanych z działalnością i usługami bibliotecznymi.