„Kącik malucha” w Bibliotece Pedagogicznej w Mławie

W naszej bibliotece powstał „Kącik Malucha”. Jest to miejsce w wypożyczalni przeznaczone do odwiedzin przez małych czytelników. Pomysłodawcą stworzenia takiej przestrzeni w naszej placówce była A. Wesołowska. Dzieci mają tam możliwość przeglądania książek, malowania, rysowania, w czasie gdy ich rodzic lub opiekun zajmuje się poszukiwaniem interesującej go literatury. Kącik malucha właściwie od pierwszego dnia swojego funkcjonowania cieszy się olbrzymim zainteresowaniem małych czytelników, zaciekawionych leżącymi na stoliku kolorowankami i książeczkami podarowanymi przez B. Pawłowską. Uwagę maluchów przyciągają też ściany ozdobione przez A. Wesołowską bajkowymi naklejkami. Nasza inicjatywa spotyka się także z niezwykle pozytywną reakcją rodziców i opiekunów, którzy mogą korzystać z usług naszej biblioteki nawet wtedy, kiedy towarzyszy im dziecko. Maluch zajęty kolorowaniem nie przeszkadza w korzystaniu z katalogu OPAC, czy przeglądaniu udostępnionych pozycji, ale przeciwnie w sposób ciekawy spędza czas w otoczeniu książek i tym samym oswaja się z biblioteką, a w miarę upływu czasu traktuje ją jako miejsce nie tylko dobrze znane, ale też lubiane. W ten sposób niejako „od małego” obcuje z biblioteką dzięki czemu wizyty w niej będą dla niego czymś zupełnie naturalnym również w późniejszym, dorosłym życiu. Cieszymy się bo coraz większe grono naszych małych gości deklaruje chęć powrotu do „kącika malucha” i obiecuje ponowne odwiedziny. Część wykonanych prac dzieci zabierają do domu, część natomiast dostajemy od nich w prezencie i dołączamy do ekspozycji twórczości „Młodych talentów”. Niektóre pozyskane w ten sposób prace prezentujemy poniżej. Od niedwana tj. od czerwca 2015 r. jedną ze ścian "kącika" zdobi obraz wykonany przez Panią Ewelinę Kalman. Przedstawia on postaci z bajki o "Kubusiu Puchatku" i cieszy się uznaniem zarówno małych, jak też dorosłych użytkowników naszej biblioteki. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do skorzystania z naszego „kącika malucha”.