We wtorek 16 grudnia 2014 r. Anna Wesołowska - nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Mławie na zaproszenie Katarzyny Chmielewskiej i Olgi Meredyk - bibliotekarek z Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, przeprowadziła zajęcia edukacyjne z uczniami. Były to warsztaty artystyczne, w trakcie których uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki i inna zainteresowana młodzież poznali dwie techniki: karczochową i haftu matematycznego. Uczestnicy spotkania po instruktażu A. Wesołowskiej  przystąpili do pracy. Wykorzystując pierwszą poznaną technikę wykonali bombki bożonarodzenie. Natomiast stosując drugą stworzyli przepiękne kartki świąteczne.  Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i talentem. Zadeklarowali też chęć udziału w kolejnych zajęciach plastycznych.