31 marca 2015 r. kolejny już raz Anna Wesołowska z Biblioteki Pedagogicznej w Mławie na zaproszenie pań bibliotekarek - Katarzyny Chmielewskiej-Jeziorskiej i Olgi Meredyk -przeprowadziła zajęcia edukacyjne z uczniami Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mławie. Tym razem warsztaty artytystyczne zgodnie z życzeniem uczestniczącej w nich młodzieży obejmowały dwie techniki: haft matematyczy i quilling. Uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki i inni zainteresowani pojawili się na zajęciach liczną grupą. Pierwsza część zajęć obejmowała teoretyczne przypomnienie przez A. Wesołowską sposobu wyszywania kartek metodą haftu matematycznego i omówienie nowej dla uczniów techniki - quillingu. Następnie uczestnicy zajęć mieli okazję obejrzenia kartek świątecznych wykonanych przez prowadzącą obiema technikami. Druga, praktyczna część zajęć polegała na wykonaniu świątecznej kartki wielkanocnej z zastosowaniem obu technik. Bazą kartki było jajo wyszyte haftem matematycznym, które następnie ozdabiano wykorzystując technikę zwijania pasków papieru, jaką jest quilling. Zajęcia przebiegały w bardzo przyjemnej atmosferze. Umówiliśmy się też na kolejne spotkanie w niedługim czasie.