W dniu 27 kwietnia 2016 r. w siedzibie Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie, przy ulicy Warszawskiej 52, miało miejsce kolejne już spotkanie sieci współpracy nauczycieli bibliotekarzy powiatu mławskiego. Rozpoczął je, zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, konkurs dla uczniów klas III i IV, pod hasłem "W świecie baśni". Jego organizatorki, panie: Dorota Tadrzyńska, Agnieszka Wysocka, Nina Maciak i Joanna Tatuch zapewniły uczestnikom mnóstwo atrakcji, a będącym na spotkaniu nauczycielom - udział w zajęciech otwartych. Po zakończeniu konkursu i wręczeniu nagród miała miejsce dyskusja na zasadniczy temat spotkania, czyli promocji czytelnictwa wśród uczniów. Kolejnym punktem spotkania była promocja książki pani Doroty Klimek - nauczyciela bibliotekarza z Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Mławie pt. "Mława uwodzi. Wybór legend i wierszy". Na koniec nauczyciele uczestniczyli w prowadzonych przez panią Małgorzatę Komor - nauczyciela bibliotekarza Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie, warsztatach plastycznych z zakresu techniki kanzashi, będących częścią cyklu "Kreatywny nauczyciel - kreatywny uczeń".