Tydzień bibliotek 8-15 maja 2016 r. pod hasłem: "Biblioteka inspiruje"

W roku szkolnym 2015/2016 po raz kolejny już włączyliśmy się do obchodów tygodnia bibliotek, była to XIII edycja tego programu pod hasłem: "Biblioteka inspiruje". W związku z jego organizacją, podobnie jak miało to miejsce w latach poprzednich, proponowaliśmy naszym użytkownikom wiele atrakcji, w tym m.in.:

• możliwość bezpłatnego zapisu do biblioteki,
  • możliwość zwiedzania jej pomieszczeń,
  • zajęcia edukacyjne dla uczniów,
  • włączenie się do akcji Bookcrossing,
  • indywidualne i grupowe warsztaty plastyczne,
  • udział w akcji "Cała Polska czyta dzieciom",
  • możliwość oglądania wystaw: "Kobieta w obiektywie", wystawy prac biorących udział w konkursie "Zakładkowy zawrót głowy", wystawa książek "Wydawnictwa obcojęzyczne", oraz
  • możliwość zwrotu przetrzymywanych książek bez uiszczania opłaty;

Z naszej oferty skorzystało wiele osób. Gościliśmy mnóstwo osób w różnym wieku, od przedszkolaków z miejscowych przedszkoli, poprzez uczniów mławskich szkół, aż po indywidulanych użytkowników. Dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość zwiedzania naszej placówki i oglądania wystaw. Grupowe wycieczki ze szkół i przedszkoli obejmowały swoim programem charakterystykę pracy w naszej bibliotece, wspólne czytanie wybranych bajek albo fragmentów książek oraz warsztaty plastyczne dobierane każdorazowo do poziomu wiekowego uczestników. Dużą popularnością podobnie jak w latach poprzednich cieszyła się akcja uwalniania książek "bokcrossing". W trakcie tygodnia bibliotek 10 maja 2016 r. odbyło się również wręczenie nagród laureatom oraz osobom wyróżnionym w konkursie "Zakładkowy zawrót głowy". Miały też miejsce liczne indywidulane rozmowy o książce. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w obchodach tygodnia bibliotek i serdecznie zapraszamy do ponownego w nich udziału w przyszłym - 2017 roku.