W poniedziałek, 23 maja 2016 r. naszą bibliotekę odwiedziły dwie klasy pierwsze uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie pod opieką nauczycielek: Teresy Nachyły i Marii Morawskiej. W trakcie spotkania kontunuowaliśmy akcję "Cała Polska czyta dzieciom". Czytaliśmy m.in. książki: "Pan Pierdziołka spadł ze stołka. Powtarzanki i śpiewanki", "Wyliczanki przedszkolaka", "Brzechwa dzieciom",  "Wesołe misie" U. Muller, "Opowiadania przedszkolaka", "Bajki samograjki" Brzechwy, "Dyzio Trąbalaka" Wandy Chotomskiej. Dodatkowo dzieci miały okazję zwiedzania naszej biblioteki, oglądania wystawy prac biorących udział w konkursie "Zakładkowy zawrót głowy" oraz sprawdzenia w praktyce działania elektronicznego czytnika.