Polubić czytanie i poniedziałki! Takim hasłem bibliotekarki, zainicjowały cykl spotkań w mławskich przedszkolach. Głośne czytanie bajek, baśni (nie tylko terapeutycznych) będzie odbywać się w poniedziałek aby miło i wesoło zaczynać kolejny tydzień zajęć. Czytaniu tekstów będzie towarzyszyć pogawędka, wspólne zabawy i śpiewanie piosenek.

17 października Bogumiła Tańska i Bogumiła Pawłowska odwiedziły dzieci z Przedszkola Dzieciątka Jezus w Mławie. Lekturze przygód, znanego dzieciom, Tupcia Chrupcia towarzyszyła pogawędka o tym, że nie należy kłamać, kaprysić a koniecznie należy dbać o zęby. Dzieci z „Biedroneczek” i „Pszczółek” chętnie brały udział w zabawach, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Spotkanie zakończyło się prezentacja prac plastycznych i sesją zdjęciową.