21 października 2016 r.  Agata Mierzwa poprowadziła zajęcia edukacyjne z uczniami klasy IO, których celem było zapoznanie z działalnością i regulaminem biblioteki oraz zasadami wyszukiwania materiałów w katalogu elektronicznym OPAC. Młodzież uzyskała praktyczne wskazówki na temat:  sposobu rezerwacji i zamawiania zbiorów, zamówienia skanu. Pani Mierzwa poinformowała także o nowościach zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, jednocześnie zachęcając do składnia dezyderatów zakupu książek, które młodzież chciałaby przeczytać.

Na zakończenie zachęciła uczniów do udziału w organizowanym przez naszą bibliotekę konkursie na recenzję ulubionej książki ph. „Książka, którą warto przeczytać”.

Inicjatorką i organizatorką spotkania była Elżbieta Kwiatkowska – nauczyciel bibliotekarz Zespołu Szkół Nr 4 w Mławie z którą nasza biblioteka od lat aktywnie współpracuje.