6 lutego 2017 r. w naszej Bibliotece Pedagogicznej  odbyła się promocja tomiku poezji „Mława nas pozna. Wiersze wybrane”, której autorami są poeci skupieni w grupie o tej samej nazwie „Mława nas pozna”. Inicjatorką i założycielką grupy pasjonatów poezji, malarstwa, fotografii, florystyki  była miłośniczka Mławy - Helena Grącka. Jak powiedziała Pani Helena „Pisaniem chcemy zbliżyć się do czytelnika, by dzięki naszemu przekazowi w formie wierszy zmienić nastawienie na życie, często negatywne, by stać się lepszym”.

W tomiku poza wierszami Pani Heleny znalazły się wiersze Barbary Strzałkowskiej, Ewy Przybysz, Magdaleny Szymaniak, Danuty Han oraz Cezarego Sala. A oto kilka krótkich informacji o autorach.

Helenka Grącka pisze od 12 roku życia. Z myślą o dzieleniu się swoją twórczością z innymi ludźmi zaczęła publikować wiersze na Facebuku, później przyszła myśl powołania grupy.

Barbara Strzałkowska jak sama mówi pisze wiersze smutne, a do tworzenia nowych inicjują ją najczęściej emocje.

Ewa Przybysz to przede wszystkim malarka, „taka się urodziłam”- mówi. Malowanie to jej największa pasja, ale od roku zaczęła również pisać wiersze.

Danuta Han od dawna pisze swoje wiersze, jednak ich znaczenie dostrzegła dopiero teraz.

Magdalena Szymaniak wiersze pisze od dawna. Obecnie mieszka w Anglii i być może stąd w jej twórczości tyle tęsknoty za krajem i rodziną.

Cezary Sala  dopiero rozpoczął przygodę z poezją. W tomiku „Mława nas pozna” opublikował jeden wiersz. Jest on też autorem krótkiej, a jakże wymownej prezentacji do wiersza, którą na spotkaniu mogliśmy obejrzeć. Bożena Sala jest lektorką grupy na spotkaniu recytowała wiersze Magdaleny Szymaniak.

W spotkaniu wzięli udział  miłośnicy poezji, nauczyciele, uczniowie, emeryci oraz  przyjaciele naszych gości. Po spotkaniu była możliwość zakupu książek z autografami autorów wierszy, zadania kilku pytań oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

To wspaniałe, że do licznego grona poetów mławskich pielęgnujących piękno i kulturę naszej Małej Ojczyzny  dołączyli goście naszego spotkania.

Copyright