29 marca 2017 r. w Gimnazjum nr 2 w Mławie odbył się konkurs pięknego czytania dla uczniów klas III pod hasłem Gawęda o książce”, przygotowany i przeprowadzony przez Ewę Kowalską i Wiolę Polak z tejże szkoły.

Celem konkursu była: popularyzacja czytelnictwa, dbałość o piękno języka polskiego, zainteresowanie czytelnictwem. Uczestnicy konkursu czytali głośno wybrany przez siebie fragment książki.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Agata Mierzwa -przewodnicząca jury i Anna Wesołowska z Biblioteki Pedagogicznej Filia w Mławie , Lidia Piskorska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie .

Jury oceniało: dobór tekstu, poprawność warsztatową oraz stronę emocjonalna przekazu.

Zwycięzcą konkursu została Sylwia Bakuła z klasy III b. Drugie miejsce zajęła Dagmara Pawłowska z III b, zaś trzecie miejsce zajął Mateusz Cichocki z klasy III c. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.