1 czerwca 2017 r. o godzinie 10.oo uczniowie ZS nr 4 w Mławie wzięli udział w akcji masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam” zorganizowanej przez mławską filię Biblioteki Pedagogicznej oraz Elżbietę Kwiatkowską- nauczyciela bibliotekarza ZS nr 4.

Akcja jest odpowiedzią na spadek czytelnictwa w całym kraju. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Bibliotekę Narodową, aż 63 % Polaków nie przeczytało w ciągu roku żadnej książki. W związku z tym miesięcznik „Biblioteka w Szkole” zainicjował akcję masowego czytania, zaś realizację tego przedsięwzięcia przejęły biblioteki różnych typów w całej Polsce. Akcja polega na skupieniu w jednym dniu w jednym miejscu o godzinie 10.oo jak największej liczby osób i cichym czytaniu przez zaledwie 15 minut.

Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie filia w Mławie już po raz drugi zorganizowała taką akcję. Nie zależało nam na pobiciu rekordu, ale przede wszystkim na pokazaniu młodzieży, że książka nie straciła na wartości, a czytanie może być „modne”. W akcji wzięło udział 95 osób.

Fotorelację z tego wydarzenia można również obejrzeć na naszym facebooku.