25 października 2017 r. Bogumiła Pawłowska wspólnie z nauczycielami Zespołu Szkół nr 4 w Mławie, Joanną Skowronek i Arkadiuszem Burchackim, przygotowała wieczór poezji Haliny Poświatowskiej. Wydarzenie to wpisało się w cykl imprez upamiętniających   50. rocznicę śmierci poetki.

            W jej historii nie sposób oddzielić życia od literatury, jej wiersze nasycone są pragnieniem miłości i świadomością przemijania. W jej twórczości przeplatają się motywy kruchości życia, miłości i śmierci.

Spotkanie rozpoczęło się odtworzeniem prezentacji multimedialnej o Halinie Poświatowskiej, następnie uczniowie i nauczyciele czytali utwory przeplatane nagraniami  wierszy w muzycznym wykonaniu Janusza Radka („Kiedy umrę kochanie”) i Lory Szafran („Oczekiwanie”). Uczestnicy mogli wysłuchać nagrania, na którym poetka czyta swoje wiersze. Na koniec zabrzmiała piosenka polskiego rapera Eldo - „Halina Poświatowska”.

Wykorzystano teksty  wierszy:  „Lustro”, „***(jesteś powietrzem)”, „***(mój cień jest kobietą)”, „***(chcę pisać o Tobie)”, „***(kiedy kocham)”, „***(mówisz na śmierć)”, „***(nie wiem co kocham bardziej)”, „***(jeszcze nie wspominałam o miłości)”, „***(Jestem Julią), „***(ptaku mojego serca)”, „***(Halina Poświatowska to jest podobno człowiek)”, „***(kto potrafi pomiędzy miłość a śmierć)”.

Spotkaniu  towarzyszyła wystawa poświęcona życiu i twórczości Haliny Poświatowskiej.

Copyright