18 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Mławie odbyły się warsztaty plastyczne organizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną w Mławie w ramach cyklu „Kreatywny nauczyciel, kreatywny uczeń”. Tym razem uczestnikami zajęć prowadzonych przez Bogumiłę Pawłowską byli uczniowie klasy IV pod opieką Pani Katarzyny Chmielewskiej.

Uczniowie wykonali choinki z płatków kosmetycznych umieszczone  na kartkach z bloku technicznego. Z piętnastu zwiniętych płatków uczniowie formowali choinkę, a później malowali ją zieloną farbą i ozdabiali koralikami, brokatem, cekinami.

Spotkanie to było okazją do wprowadzenia dzieci w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia i zapoznanie z nową techniką plastyczną.