26 października 2018 r. w restauracji Gary Babci Krysi mieszczącej się w  mławskim Domu Handlowym odbył się benefis oraz promocja książki Heleny Grąckiej „Fakty z aktywnego życia seniora”. Jest to książka, która powstałą jak sama autorka napisała we wstępie „ Dla tych, którzy posiadają w swoim sercu dużo przestrzeni na miłość. Mają czas na drugiego człowieka. Poszukują odpowiedzi naprawdę. Zadają ważne pytania… Którzy inspirują się pięknem życia”.

Na tym pięknym wieczorze poezji, pełnym wzruszeń i wspomnień o przyjaciołach Pani Heleny nie zabrakło także pracowników naszej biblioteki tym bardziej, iż autorka w swojej nowej książce wspomina  spotkania organizowane w naszej placówce. Agata Mierzwa miała szczególny zaszczyt prezentowania zaproszonym gościom noty biograficznej o autorce. Recytowała również jej wiersz „Kobieta-matka”, który trafnie odzwierciedla osobę poetki.

W spotkaniu uczestniczyli: nauczyciele, uczniowie z wielu szkół z Mławy i powiatu, przyjaciele, rodzina. Wszystkie to osoby łączyło jedno, ciepłe słowa kierowane do Pani Heleny.

 

Copyright