W piątek 18 października 2019 r. A. Mierzwa i A. Wesołowska zaprezentowały przedszkolakom z Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 4 w Mławie teatrzyk kamishibai. Dwie grupy maluchów pod opieką swoich nauczycielek: Anny Słomińskiej i Marioly Balińskiej wysłuchały „Legendy o Lechu, Czechu i Rusie” oraz baśni „Brat i siostra” autorstwa braci Grimm. Spektakl był przerywany żywą dyskusją z publicznością niesamowicie zaciekawioną samym przedstawieniem, jak i prezentowanymi baśniami. Dzieci starały się zapamiętać jak najwięcej z tego, co usłyszały i własnymi słowami opowiedzieć, jaki jest morał opowieści. Spotkanie w ramach projektu "Książka przyjacielem dziecka" zakończyły gromkie brawa oraz pamiątkowe fotografie maluchów w butai, drewnianej skrzynce - rodzaju parawanu, w którym prezentowane są kolejne fragmenty opowiadania.