20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień praw Dziecka, z tej okazji na bibliotecznym facebooku zamieszczono informację na temat obchodów tego jakże ważnego dnia. Celem święta jest upamiętnienie uchwalonej w 1959 r. Deklaracji Praw Dziecka oraz Konwencji o Prawach Dziecka z 1989 r.  J. Korczak pisał : “Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku
Nie ma dzieci – są ludzie.”
Międzynarodowy Dzień Dziecka jest okazją do zwrócenia uwagi na fakt, że dzieci mają swoje prawa, co jest prawomocnie usankcjonowane przez liczne dokumenty zarówno krajowe, jak i międzynarodowe. Obchody święta to sposobność by po raz kolejny zaakcentować konieczność przestrzegania praw dzieci we wszystkich sferach życia. Uzupełnienie postu na facebooku stanowił plakat z okładek książek na temat praw dziecka dostępnych w naszej bibliotece. Przy tej okazji w naszej  czytelni  prezentowana była również  wystawa okolicznościowa zatytułowana Dziecko i jego prawa.