Obchody XVIII edycji Tygodnia Bibliotek ph. „Znajdziesz mnie w bibliotece” 8-15 maja 2021

W tym roku podobnie jak miało to miejsce w roku ubiegłym obchody miały w większości charakter zdalny. Przygotowaliśmy dla naszych użytkowników wiele atrakcji. W programie tegorocznych obchodów znalazły się m.in.:

Żeby skorzystać z naszej oferty wystarczyło dołączyć  na nasz biblioteczny facebook https://pl-pl.facebook.com/Biblioteka-Pedagogiczna-w-Ciechanowie-Filia-w-Mlawie-1714586848864876/.

Udało nam się również, z czego się bardzo cieszymy, spotkać z uczniami w realu. W czwartek 13.05. i w piątek 14.05.2021 r. odwiedziły nas kolejno dwie grupy „zerówki” pod opieką Pań: Teresy Nachyły i Katarzyny Szydłowskiej. Dzieci miały okazję zobaczyć na żywo przedstawienia w teatrzyku kaminishibai i teatrzyku cieni, posłuchać ciekawych bajek, zwidzieć pomieszczenia biblioteczne, obejrzeć proces wypożyczania książek i wziąć udział w warsztatach plastycznych. Dzieciaki było żywo zainteresowane pracą bibliotekarzy, zadawały mnóstwo pytań jak choćby: do czego służą zakładki literowe na regałach, jak układane są książki, czy jak odnaleźć właściwy tytuł wśród olbrzymiej ilości książek. Nasi gości bardzo pozytywnie nas zaskoczyli swoją wiedzą odnośnie obchodzenia się z książkami i umiejętnością czytania.

Oczywiście spotkania odbywały się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego.

Zabawa była wyjątkowo udana. Tym bardziej zapraszamy do włączenia się w następne obchody tego święta w przyszłym roku!!!.

Poniżej relacja fotograficzna z tegorocznych obchodów.