14 czerwca 2021 r. Agata Mierzwa- Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Mławie przeprowadziła zajęcia edukacyjne dla grupy 4 latków z MPS nr 4 w Mławie. Prowadząca przeczytała bajkę Beaty Gabro Kotka Psotka w teatrzyku kamishibai. Spotkanie było też okazją do rozmowy na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Jako, że przypominania zasad właściwego zachowania chociażby w codziennym życiu, a podczas wypoczynku letniego nigdy nie za wiele, dzieci obejrzały film edukacyjny na temat bezpieczeństwa nad wodą, w górach, ale też radzenia sobie w przypadku niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych: burza, powódź, upał i in. Przypomnieliśmy sobie również  podstawowe zasady ruchu drogowego.

Następnym elementem zajęć, ale wywołującym u przedszkolaków szczególnie pozytywne emocje, były zabawy z wykorzystaniem Magicznego Dywanu. Dzieci były zachwycone możliwościami tego nowoczesnego  urządzenie wspierającego edukację, a także rehabilitację i rewalidację zarówno najmłodszych, jak i osób dorosłych.

W trakcie zajęć prowadząca wykorzystała Stół interaktywny, Magiczny dywan oraz książki edukacyjne Czytaj z Albikie  Mój pierwszy elementarz, które nasza Biblioteka otrzymała w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.