W poniedziałek 11 października, naszą bibliotekę odwiedziła grupa 5- latków (niezapominajki) z Miejskiego Przedszkola  nr 4 w Mławie pod opieką wychowawczyni- Anny Słomińskiej. Wizyta dzieci związana była z cyklem zajęć „Poznajemy zawody”, jakie są prowadzone w przedszkolu. Agata Mierzwa- kierownik biblioteki opowiedziała o pracy bibliotekarz. Zaprezentowała, w sposób zrozumiały dla maluchów czynności jakie należy wykonać, aby książka trafiła na półkę: zakup, opracowanie, znakowanie i naklejanie kodów oraz elektroniczne wypożyczanie książek. Nasi goście wysłuchali i obejrzeli także „Legendę o Syrence Warszawskiej” w teatrzyku kamishibai.

Kolejny, równie ciekawy element stanowiły zabawy interaktywne z wykorzystaniem sprzętu pozyskanego z BOM. Prowadząca  zaprezentowała książki z serii „Czytaj z Albikiem”, a następnie zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy z Magicznym Dywanem. Dzieciom trudno było się rozstać ponieważ były zachwycone nowym sprzętem, wszystkie chciały się bawić i oczywiście zapewniały o swojej gotowości na kolejną wizytę w naszej siedzibie. Było nam bardzo miło, a uśmiechy na twarzach dzieci mówiły wszystko.