25 listopada 2021 r. Bogumiła Pawłowska wspólnie z nauczycielami bibliotekarzami Szkoły Podstawowej nr 6 w Mławie, przygotowały obchody Dnia Pluszowego Misia. Zarówno dzieciom z klasy Oa , jak i Ia ten dzień na długo pozostanie w pamięci.

Już na początku spotkania uczniowie zostali zaproszeni do zabawy ruchowej „Poranek misia”, w której musieli pokazywać czynności wykonywane przez misia zaraz po obudzeniu. Potem wysłuchały bajki „Kto przytuli Misia Tulisia” i poznały jego sposoby na przytulanie. Dzieci opowiadały o tym kiedy i do kogo najbardziej lubią się przytulać. Obejrzały prezentację multimedialną na temat historii powstania tego święta, misiowych bohaterów bajek i chętnie odpowiadały na przygotowane zagadki. Nie zabrakło degustacji miodu (misiowego przysmaku) i pracy w grupie (dzieci miały za zadanie z „misiowych” kartoników ułożyć głowę uszatka). Potem wszyscy wykonali pamiątkowe zdjęcie w „misiowej” fotobudce.

Z piosenką „Jadą, jadą misie” dzieci przeszły do klas, gdzie czekała na nich kolejne zadanie - niespodzianka. Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne. Poznały nową technikę – malowanie farbami za pomocą widelca. Powstały śliczne głowy pluszowego przyjaciela.

Za zabawę i udział w obchodach Dnia Pluszowego Misia każdy uczestnik otrzymał medal a klasa pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy za wspólną zabawę.