Zajęcia edukacyjne z cyklu „Interaktywna biblioteka w praktyce”, podczas których wykorzystujemy sprzęt pozyskany z BOM, zyskały ogromne zainteresowanie wśród dzieci z różnych grup wiekowych. Cieszy to nas niezmiernie. Tym razem, 2 grudnia gościliśmy w naszej  bibliotece uczniów klasy IB Szkoły Podstawowej nr 4 w Mławie pod opieką Pań: Stanisławy Jurkiewicz i Joanny Bazyl. Agata Mierzwa, przybliżyła dzieciom kilka ważnych informacji na temat biblioteki, prezentując przy tym książki dla dzieci. Goście poznali również serię książek interaktywnych „Czytaj z Albikiem”: „Mój pierwszy elementarz” i „Atlas świata’,  a w związku ze zbliżającymi się Mikołajkami zdecydowały się dopisać je do długiej listy prezentów. W kolejnej części zajęć, Anna Wesołowska zaprosiła do zabawy na stole multimedialny, który z powodzeniem można wykorzystywać zarówno w pozycji horyzontalnej, jak i wertykalnej. Jak zawsze najwięcej emocji wywoływał „magiczny dywan”, a zaproponowane przez prowadzące: zbijanie balonów, pląsanie po wodzie, segregowanie śmieci, gra w piłkę nożną  i wiele innych, stanowiły wyzwania, które rozbawiły i zaangażowały całą grupę. To były bardzo kreatywne i inspirujące zajęcia ph. "Segreguję nie próżnuję", o czym świadczą liczne deklaracje chęci powrotu do nas. Dziękujemy Wam za wspólną zabawę!