7 grudnia 2021 r. z samego rana naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy 2b ZS nr 4 w Mławie pod opieką wychowawcy Izabeli Kamińskiej i nauczyciela bibliotekarza tejże szkoły Pani Elżbiety Kwiatkowskiej. Mimo wczesnej pory postanowiliśmy rozruszać szare komórki wykorzystując do tego sprzęt pozyskany w ramach BOM. A. Mierzwa - kierownik biblioteki powitała przybyłych gości, zaprezentowała nasze zbiory i opowiedziała o kulisach pracy w bibliotece pedagogicznej. Następnie A. Wesołowska zaprezentowała możliwości stołu multimedialnego angażując młodzież do rozwiązywania quizów i zagadek. W dalszej części spotkania uczniowie sprawdzili na własnej skórze możliwości magicznego dywanu. Było przy tym mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy, która wprowadziła nas wszystkich w dobry nastrój, dostarczając pozytywnej  energii na dalszą część dnia. Były to kolejne zajęcia ph. "Chcę być eko" zrealizowane w ramach cyklu „Interaktywna biblioteka w praktyce”.