Ferie są dla dzieci czasem odpoczynku oraz relaksu, najczęściej na świeżym powietrzu. W tym roku, ze względu na aurę panującą za oknem aktywność naszych milusińskich koncentrowała się na zabawach innego typu. 7 lutego, naszą bibliotekę odwiedziła kolejna grupa dzieci z zimowych półkolonii Akademii Piłkarskiej „Nazar”. Z tej okazji, Agata Mierzwa i Anna Wesołowska przygotowały kilka atrakcji. Jedną z nich była baśń „Kot w butach” wysłuchana i obejrzana w teatrzyku kamishibai. Jak zawsze, wiele emocji i zainteresowania wzbudzał nowy sprzęt pozyskany przez naszą bibliotekę w ramach projektu BOM. Na spotkaniu ph. "Pluski, szumy, podskoki" nasi mili goście poznali możliwości edukacyjne stołu multimedialnego oraz „magicznego dywanu”.