16 lutego 2022 roku grupa przedszkolaków z MPS nr 2 w Mławie odwiedziła naszą bibliotekę. Tego dnia mali widzowie obejrzeli bajkę „Czerwony Kapturek” w teatrze cieni. Nawiązując do scenerii opowieści,  bibliotekarki Bogumiła Pawłowska i Bogumiła Tańska, przygotowały zagadki dotyczące mieszkańców lasu. W pierwszej wersji zadaniem dzieci było podanie nazwy zwierzęcia, którego cień był na „ekranie” i którego dotyczyła zagadka. W drugiej rozpoznawały leśne zwierzęta po ich odgłosach. Do tego zadania świetnie przydała się książka dźwiękowa „Poznaj mieszkańców lasu”. Potem przedszkolaki zamieniły się w animatorów i poznały tajniki teatru cieni. Na koniec wysłuchały jeszcze historii Kotki Psotki w teatrzyku kamishibai.