11 kwietnia 2022 r. naszą bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z grupy „Krasnali” z MPS nr 3 w Mławie. Agata Mierzwa- kierownik biblioteki opowiedziała maluchom o pracy w bibliotece oraz zbiorach, a w sposób szczególny o książka dla małych i nieco większych dzieci. Prowadząca recytowała wiersz Marii Konopnickiej „ Stefek Burczymucha”, co wywołało wiele pozytywnych reakcji i rozbawiło przygodami bohatera-samochwały.  Nie obyło się także bez prezentacji książek z serii „Czytaj z Albikiem”, które to nasza biblioteka otrzymała w ramach wygranej w projekcie BOM. Na zakończenie spotkania ph. "Pluski, szumy, podskoki", przedszkolaki oraz towarzyszące im opiekunki poznały możliwości Magicznego Dywanu. Dla wszystkich była to prawdziwa niespodzianka. 4-latki, wśród których było dwoje dzieci z Ukrainy: hasały zbierając grzyby w lesie, pluskały się w wodzie, grały w piłkę, zbijały balony. Zabawy nie było końca, trudno było się rozstać. Byłyście dzieci wspaniałe. Dziękuję za odwiedziny.