W czwartek 22 września 2022 gościliśmy u siebie uczniów kl. I-III Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mławie pod opieką pań: Iwony Gorlewskiej i Karoliny Staśkiewicz. W pierwszej części spotkania kierownik biblioteki A. Mierzwa wyrecytowała zebranym kilka utworów dla dzieci w tym m.in. „Rzepkę” Juliana Tuwima. Następnie zaprezentowała możliwości interaktywnych książek z serii „Czytaj z Albikiem”. Spodobały się one dzieciom na tyle, że w ich ocenie czekanie na taki prezent od Świętego Mikołaja może trwać zbyt długo w związku z czym lepiej skorzystać z innej, bliższej okazji np. urodzin czy imienin. Kolejną atrakcją była opowieść w teatrzyku kamishibai. A. Mierzwa krótko streściła historię papierowego teatru, a następnie została lektorem pięknie ilustrowanej bajki autorstwa Beaty Gabrat „Kotka Psotka”. Na zakończenie B. Pawłowska i B. Tańska przeniosły przybyłych do magicznej krainy teatru cieni, w którym zaprezentowały bajkę o „Czerwonym Kapturku”. Było nam niezmiernie miło Was gościć.