11 października 2022 r. Bogumiła Pawłowska poprowadziła zajęcia „W krainie dobrych słów”.  Uczestniczyli w nich uczniowie klas: II a, III a Szkoły Podstawowej nr 4 w Mławie. Spotkanie rozpoczęło się lekturą opowieści „Ogród dobrych słów”; dzieci poznały czarodziejkę Parollę, która hodowała w ogródku kwiaty pięknych zwrotów. Lecz to od ludzi zależało, czy jej kwiaty będą rozkwitały. Dzieci mówiły o dobrych słowach, których używają i o ich wielkiej mocy. O tym co może uczynić złe słowo uczniowie dowiedzieli się słuchając metaforycznej  bajki „Szklany człowiek”. Następnie kolorowały wybrane zwroty, umieszczały na skrzydełkach motyli i zabierały do domu chcąc podarować komuś miłe słowo, którym najczęściej było „Kocham Cię”.