W środę 26 pażdziernika odwiedzili nas uczniowie klasy Ic pod opieką Pani Emilii Szumańskiej. Zajęcia z cyklu "Bajkowe poranki z książką i interaktywną biblioteką" poprowadziły A. Mierzwa - kierownik mławskiej filii Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie i A. Wesołowska - nauczyciel bibliotekarz. Na wstępie A. Mierzwa przywitała miłych gości, krótko opowiedziała o sspecyfice naszej pracy i zbiorach ze szczególnym uzwględnieniem utwórów dla dzieci właśnie. Wyrecytowała zebranym kilka wierszy m. in. "Słonia Trąbalskiego" czy "Rzepkę" Juliana Tuwima. Zaprezentowała także nietypowe i odpowidające współczesnym wyzwaniom technologicznym książki z mówiącym piórem s serii "Czytaj z Albiekiem". W kolejej, interaktywnej części spotkania uczniowie wspólnie z A. Wesołowską rozwiązywali zadania na magicznym stole. Układali puzzle, grali w memory i rozwiązywali zagadki. Zwieńczeniem wizyty były zabawy na magicznym dywanie, które każdorazowo wywołują całą gamę pozytywnych emocji. Rybki, liście, meduzy, balony, piłka nożna czy tenis to tylko nieiwelki wycinek zabaw, w jakich nasi goście mieli okazję uczestniczyć. Było nam niezmiernie miło Was gościć!