W środę 26 października 2022 r. w ramach cyklu "Bajkowe poranki z książką i interaktywną biblioteką" odbyły się zajęcia dla uczniów ukraińskiej klasy przygotowawczej. Dzieci przybyły do nas pod opieką Pań: Martyny Kwiecińśkiej, Yany Andrushko i Doroty Tadrzyńskiej. Goście mieli okazję na własne oczy zobaczyć i wypróbować nasz "Magiczny sprzęt", jaki otrzymaliśmy w ramach BOM. Podobało się im wszystko począwszy od książek z serii "Czytaj z Albikiem" - "Atlas świata" i "Mój pierwszy elementarz", poprzez stół multimedialny, na magicznym dywanie kończąc. Przy okazji prezentacji książek z mówiącym piórem dzieci pochalwiły się doskonałą znajomością alfabetu oraz cyfr.  Piłka nożna, obsługa dźwigu, meduzy, liście, szybowanie wśród gwiazd i granie na fortepianie to tylko niektóre spośród zabaw jakie naszym miłym gościom zaproponowały prowadzące - A. Mierzwa i A. Wesołowska. Bardzo dziękujemy za wizytę!