W czwartkowy poranek, 27 października 2022, naszą biibliotekę odwiedzili uczniowie grup 0a i 0b z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Mławie. Przybyli do nas pod opieką Pań: Katarzyny Szydłowskiej i Beaty Rączkiewicz. Okazało się, że część przybyłych już zna naszą bibliotekę bowiem wiele dzieci przychodziło do nas jako "przedszkolaki", o czym głośno informowały już od progu. Dzieci z żywym zainteresowaniem słuchały recytowanych im przez A. Mierzwę bajek i z olbrzymim zaciekawieniem eksplorowały iście nowoczesną książkę, jaką jest niewątpliwie seria "Czytaj z Albikiem". Ilustracje z "Atlasu świata" powodowału lawinę niekończących się pytań. Wielu spośród przybyłych ma też jak się okazuje dusze artysty, z wielką pasją wykonywali bowiem malunki na stole multimedialnym, następnie wspólnie z A. Wesołowską ćwiczyli na nim pamięć, uwagę i koncentrację. W kolejnej części spotkania "zerówkowicze" z niekłamanym zachwyetm bawili się na magicznym dywanie, o czym najleppiej świadczyły ich radosne korzyki. Pownieważ jak doskonale wiadomo dobrej zabawy nigdy za wiele, wstępnie umówiliśmy się nawet na kolejną wizytę. Było nam bardzo miło Was Gościć!