27 października 2022 r. Bogumiła Pawłowska poprowadziła zajęcia w klasach Ia i Ib  Szkoły Podstawowej nr 3 w Mławie. Już po odczytaniu „Listu do dzieci” Marii Terlikowskiej dzieci domyśliły się, że celem spotkania jest rozmowa o książkach. Następnie uczniowie mieli okazję poznać różne książki: pop-up, leporello, książkę interaktywną, książkę brajlowską, książki-rozkładanki, książkę, która pachnie. Po tym specyficznym pokazie prowadząca odczytała wiersz Jana Huszczy „Skarga książki” i dzieci opracowały regulamin poszanowania książek. Po wysłuchani historii Jerzyka z tomu „ Najwyższa na świecie wieża z książek” rozmawialiśmy o sile wyobraźni i mocy czytania. Dzięki książkom możemy odbyć niezwykłe wędrówki w miejsca, których nie znamy i robić rzeczy, o których marzyliśmy. Na koniec spotkania uczniowie przekonali się, że starym, przeznaczonym na makulaturę książkom można dać drugie życie.