18 stycznia 2023 r. Bogumiła Pawłowska  poprowadziła zajęcia z okazji Dnia Kubusia Puchatka. Uczestniczyli w nich uczniowie klas I-III oddziału przygotowawczego dla dzieci z Ukrainy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mławie. Na początku dzieci wysłuchały historii pt. „ Kubuś Puchatek i miodowe drzewo” i obejrzały ilustracje. Następnie zostały zaproszone do treningu spostrzegawczości. Na ilustracjach z Kubusiem Puchatkiem szukały różnic między obrazkami. Po wysłuchaniu przygody Kłapouchego i jego zagubionego ogona, uczniowie stanęli przed kolejnym zadaniem. Każde dziecko mając zasłonięte oczy przyczepiało ogon namalowanemu na tekturze Kłapouchemu. Oczywiście koledzy mogli podpowiadać i wskazywać właściwy kierunek. Na zakończenie uczniowie wykonali pamiątkowe zdjęcia w fotobudce.