14 marca 2023 r. w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Mławie odbyło się spotkanie autorskie z rozpoczynającym swoją przygodę z poezją- Robertem Jurkiewiczem. Jest on uczniem klasy 5 Szkoły Podstawowej nr 2 w Mławie i poza licznymi talentami, postanowił podobnie jak jego babcia zacząć pisać wiersze. Rodzice chłopca, z kolei postanowili wydać wiersze w formie tomiku poezji zatytułowanego  „Mądre myśli w wierszach 11- latka”. Robert opowiedział krótko o sobie, o swoich zainteresowaniach oraz o tym dlaczego zaczął spisywać swoje myśli. Z wielką chęcią wyrecytował kilka swoich wierszy zgromadzonym gościom. Na zakończenie Agata Mierzwa dziękowała Robertowi gratulując mu odwagi, bo taką trzeba posiadać, aby pisać i nie wstydzić się tego co powiedzą inni. Niejedna osoba piszę do przysłowiowej szuflady, a nasz gość postanowił pójść o krok dalej. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem z rodziną i znajomymi.