Książki na słoneczne dni…

  

Christine / Stephen King ; przeł. Arkadiusz Nakoniecznik. - Warszawa : Prószyński i S-ka, cop. 2004.

Jedna z najsłynniejszych i najpopularniejszych powieści Stephena Kinga. Opowiada  historię 17-latka Arniego Cunninghama i jego miłości od pierwszego wejrzenia do „Christine” - Plymoutha Fury z 1958 roku. Fascynacja chłopaka samochodem sprawia, że pozostaje on głuchy na ostrzeżenia osób z jego najbliższego otoczenia. Wkrótce zarówno  rodzice, przyjaciele, jak i wrogowie Arniego doświadczają, czym grozi stanięcie na drodze Christie - bezlitosnego i siejącego zło samochodu widmo.

 

Kwiat pustyni : z namiotu nomadów do Nowego Jorku / Waris Dirie, Cathleen Miller ; z ang. przeł. Marek Wrześniewski. - Warszawa : Świat Książki, 2000. 

ksiazkiPoruszająca, oparta na faktach historia Waris Dirie – obecnie znanej somalijskiej modelki występującej obok Naomi Campbell i Claudii Schiffer, a dawniej dziewczynki z plemienia Nomadów, którą w wieku pięciu lat, zgodnie z tradycją poddano rytuałowi obrzezania, a następnie w wieku lat trzynastu próbowano wydać za mąż. Te i inne wydarzenia wywarły wpływ na całe przyszłe życie Waris. Będąc kobietą, która przeszła rytuał obrzezania została ona wyróżniona tytułem ambasadora Organizacji Narodów Zjednoczonych, a dziś jest członkiem organizacji walczących z okaleczaniem afrykańskich kobiet. 

 

Arabska żona / Tanya Valko. - Warszawa : Prószyński Media, 2011. 

ksiazkaOpowieść o miłości nastoletniej Doroty i Ahmeda, studenta pochodzącego z Libii. Zakochana bez pamięci nastolatka lekceważy sprzeciwy otoczenia i negatywne nastawienie do jej związku obcokrajowcem. Nadal spotyka się z muzułmaninem. Wkrótce dziewczyna zachodzi w ciążę i wychodzi za mąż za Ahmeda. Krótki wyjazd na wakacje w rodzinne strony męża kończy się dla niej stałym pobytem. Dopiero tam Ahmed zaczyna pokazywać swoją prawdziwą twarz, a Dorota zaślepiona miłością nie jest w stanie dostrzec zagrożenia, jakie Ahmed stanowi zarówno dla niej, jak i dzieci. 

 

Wyspa tajemnic / Dennis Lehane ; przeł. Sławomir Studniarz. - Warszawa : Prószyński Media, 2010.

Thriller autora bestsellerowej Rzeki Tajemnic. Akcja powieści ma miejsce w roku 1954 w Zatoce Bostońskiej. Właśnie tam, na wyspie Shutter Island, ginie Rachel – pacjentka szpitala psychiatrycznego dla bardzo niebezpiecznych przestępców. Tajemnicze zaginięcie pensjonariuszki jest tym bardziej intrygujące, że kobieta znika z zamkniętego pokoju w bardzo dobrze zabezpieczonym szpitalu, a do tego na odizolowanej od świata wyspie. Pozostaje po niej jedynie zaszyfrowana wiadomość. Do szpitala Ashecliffe przybywają dwaj szeryfowie Ted i Chuck, mający tę zagadkę rozwiązać. Dodatkowo w kierunku wyspy zbliża się huragan, a jakakolwiek łączność ze światem zostaje zerwana…

 

Na zakręcie / Nicholas Sparks ; przeł. z ang. Elżbieta Zychowicz. - Wyd. 7. - Warszawa : Albatros, 2011. 

Historia Milesa Ryana, zastępcy szeryfa w New Bern, wdowca i samotnego ojca dziewięcioletniego Jonaha. Człowieka, dla którego celem życia stało się schwytanie zabójcy swojej żony Missy. Kobieta dwa lata wcześniej została potrącona przez samochód, a sprawca tragedii zbiegł z miejsca wypadku. Pojawienie się w życiu Milesa i Jonaha Rynanów atrakcyjnej nauczycielki Sary Andrews może okazać się dla obu szansą na stworzenie szczęśliwej rodziny. Wkrótce jednak okazuje się, że wydarzenia z przeszłości mogą stanąć na drodze ich związku i już na zawsze rozdzielić Milesa i Sarę.

 

Portier nosi garnitur od Gabbany / Lauren Weisberger ; z ang. przeł. Hanna Szajowska. - Wyd. 5. - Warszawa : Wydawnictwo Albatros - Andrzej Kuryłowicz, 2009. 

Kolejna powieść autorki bestsellera Diabeł ubiera się u Prady. Tym razem jest to historia Bette Robinson, kobiety pracującej w dziale bankowości inwestycyjnych wielkiej korporacji. Niestety dla Bette – marzącej o wielkiej miłości wielbicielki romansów – pełne poświęcenie pracy jest tak bardzo absorbujące, że nie pozostawia ani chwili na życie towarzyskie… . Znużona „wyścigiem szczurów” bohaterka rezygnuje ze swojej posady i zaczyna cieszyć się wolnością. Stan ten utrzymuje się do momentu, w którym Bette zaczynają kończyć się pieniądze. Kobieta znajduje kolejną posadę, tym razem w modnej agencji public relations, gdzie udział w tzw. „życiu towarzyskim” jest nie tylko przyjemnością, ale wręcz obowiązkiem służbowym.

Opisy prezentowanych publikacji opracowano na podstawie zasobów Internetu.

(a.w.)

 

Copyright