19 października 2022 r. odbyło się spotkanie sieci nauczycieli bibliotekarzy powiatu mławskiego. Licznie przybyłe grono przywitała Agata Mierzwa- kierownik Filii, a jednocześnie koordynator spotkań sieci. Przy tej okazji zdała ona relację ze szkolenia w Warszawie nt. „Nowego portalu mazowieckich bibliotek pedagogicznych” ze szczególnym uwzględnieniem e-usług.

Drugą część spotkania stanowiły warsztaty szkoleniowe  „ Włącz różnorodność” przeprowadzone przez  Elżbietę Śliwińską-  pedagog i metodyk w PODN w Mławie. Zagadnienie to wybrane zostało nie przypadkowo. W związku z wojna na Ukrainie w powiecie mławskim, jak w całej Polsce przebywa wiele rodzin z dziećmi z Ukrainy. Pani pedagog przybliżyła kwestię m.in.: cudzoziemców w szkole, integracji i edukacji rówieśniczej, rozpoznawania trudności adaptacyjnych rodziny i dziecka z innego kraju, potrzeb dziecka cudzoziemskiego i in. W trakcie warsztatów dzieliłyśmy się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami w pracy z dziećmi i młodzieżą innych narodowości.

Na zakończenie pożegnałyśmy nasze dwie wspaniałe koleżanki Bożenę Rutkowską i Małgorzatę Więckowską, które po wielu latach pracy w bibliotekach szkolnych odeszły na zasłużoną emeryturę. Jeszcze raz wielkie podziękowania za współpracę, doświadczenie jakim dzieliłyście się z naszym zespołem oraz pozytywne nastawienie. Będzie nam Was brakowało w zespole.