18 kwietnia 2023 roku ,w czasie konkursu recytatorskiego „Wiosna pachnie poezją”, prawdziwa Pani Wiosna zawitała do biblioteki w Szkole Podstawowej nr 3 im. dra J. Ostaszewskiego. Uczestnikami konkursu byli  reprezentanci klas czwartych i piątych, którzy w swoich prezentacjach ukazywali piękno poezji , umiejętność doboru tekstu oraz  talent recytatorski. W czasie obrad jury uczniowie mogli podziwiać wystawę prac plastycznych ich starszej koleżanki i mieli możliwość porozmawiania z nią na temat jej twórczości.  Zaproszony gość - pani Bogumiła Pawłowska z Biblioteki Pedagogicznej w Mławie, jako Pani Wiosna nie tylko przewodniczyła jury konkursu ale także obdarowała uczestników pięknymi zakładkami i wiosennymi kwiatami.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy a zwycięzcy nagrody książkowe.