19 kwietnia 2023 naszą bibliotekę odwiedziły 5-latki z Punktu Przedszkolnego ZPO w Grudusku pod opieką Renaty Golanko i Agnieszki Pajewskiej. Kierownik biblioteki- Agata Mierzwa opowiedziała o sekretach zawodu i pracy bibliotekarza, prezentowała zbiory na półkach oraz recytowała wiersze dla dzieci. Duże zainteresowanie wzbudziła seria książek wraz z mówiącym piórem „Czytaj z Albikiem”, dzięki którym łatwiej można poznawać świat i uczyć się chociażby liter. Nie mniej entuzjazmu wśród przedszkolaków wzbudził interaktywny magiczny dywan, na którym dzieci bawiły się pluskając się w wodzie, zbijając balony czy meduzy, ćwicząc karate, grając w piłkę nożną i in. Grupa była zafascynowana również wieloma zabawami skierowanymi do nieco starszych dzieci, mimo to świetnie sobie z nimi radziła. Z kolei Anna Wesołowska zaproponowała quizy, puzzle i rozsypanki na jak to określiły dzieci „dużym telewizorze”, czyli stole multimedialnym. Las chętnych do zabawy rąk i entuzjazm wywoływał w prowadzących radość. Na zakończenie przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, zobaczyły w jaki sposób ustawione są książki na półkach, a następnie „klikały” czytnikiem w wypożyczalni. Była to bardzo udana wizyta, pełna śmiechu, gwaru i dobrej zabawy. Otrzymałyśmy własnoręcznie wykonane przez dzieci podziękowanie, a następnie wykonaliśmy wspólne zdjęcie. Dzieci zapewniły, iż z pewnością do nas powrócą.