24 kwietnia 2023 naszą bibliotekę odwiedziły 4-latki z grupy Stokrotek pod opieką Patrycji Bielskiej i Agnieszki Kurek. Agata Mierzwa- kierownik biblioteki wtajemniczyła miłych gości w tajniki zawodu bibliotekarza. Zaprezentowała wiele ciekawych książek, tych dla dorosłych jak i dla małych odbiorców. Duże zainteresowanie wśród dzieci oraz nauczycielek wywołała seria książek wraz z mówiącym piórem „Czytaj z Albikiem”, dzięki którym łatwiej można poznawać świat i uczyć się chociażby liter. Równie ciekawe było zwiedzanie biblioteki i oglądanie książek na półkach. Z kolei Anna Wesołowska zaprezentowała sposób wypożyczania oraz zwracania zbiorów z wykorzystaniem programu komputerowego. Klikanie czytnikiem było zadaniem, do którego dzieci ustawiały się „gęsiego” z werwą. Nie mniej entuzjazmu wzbudził interaktywny magiczny dywan, na którym przedszkolaki bawiły się pluskając się w wodzie, zbijając balony, meduzy, ćwicząc karate, grając w piłkę i in. Była to bardzo udana wizyta, pełna śmiechu, gwaru i dobrej zabawy. Dzieci zapewniły, iż z pewnością do nas powrócą.