24 kwietnia 2023 naszą bibliotekę odwiedziła kolejna grupa dzieci z przedszkola przy SP nr 2 w Mławie, tym razem były to Pszczółki pod opieką Katarzyny Duszeńko i Moniki Dzięgielewskiej. Kierownik biblioteki- Agata Mierzwa opowiedziała dzieciom o pracy w bibliotece i różnicach między księgarnią a biblioteką. Prezentowała też wiele ciekawych książek znajdujących się na półkach, te bardzo małe i duże formatem, ale też serię z mówiącym piórem- Albikiem. Nasi goście zadawali  mnóstwo pytań tyczących się zawodu bibliotekarza. Przy okazji odwiedzin dzieci obejrzały magazyny biblioteczne, przy czym wiele frajdy wzbudziły w nich nowe regały przesuwne. Z kolei Anna Wesołowska zaprezentowała im sposób wypożyczania oraz zwracania zbiorów z wykorzystaniem programu komputerowego Prolib. Klikanie czytnikiem było zadaniem, do którego dzieci ustawiały się  z werwą. Spotkanie zakończyłyśmy zabawami na interaktywnym magicznym dywanie. Cieszymy się, iż sprzęt otrzymany w ramach BOM wywołuje  tak ogromne zainteresowanie wśród dzieci i nie tylko.