9 maja 2023 r. naszą bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z grupy „Księżyce” MPS nr 4 w Mławie pod opieką Agnieszki Przytulskiej-Chyl i Moniki Walczak. Naszych miłych gości w świat książek i biblioteki wprowadziła Agata Mierzwa- kierownik biblioteki, która opowiedziała o pracy bibliotekarza prezentując przy tym wiele ciekawych książek jak również  wystawę „Igłą malowane”. Jak zawsze była to okazja do recytacji popularnych utworów dla dzieci. Przedszkolaki były ciekawe wszystkiego, co związane jest z tym magicznym miejscem przechowywania książek. Pytały o książki „Harrego Pottera” i z wielkim zainteresowaniem oglądały je. Było to bardzo budujące doświadczenie, gdy  nagle wszystkie dzieci zasiadły przy stolikach lub na dywanie z książką w ręku. Prowadząca zaprezentowała także bajkę „Kot w butach” z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. Następnie Bogumiła Tańska przedstawiła dzieciom sposób wypożyczania zbiorów w programie komputerowym Prolib, po czym oprowadziła je po magazynach bibliotecznych. Na zakończenie nie obyło się bez zabaw na magicznym dywanie. Było to kolejne spotkanie z książką i tak fantastycznymi i pełnymi energii dziećmi. Dziękujemy Paniom nauczycielkom za wprowadzenie dzieci w magię książek i biblioteki.