Raduje nas fakt, iż zajęcia kierowane do dzieci i młodzieży w różnym wieku cieszą się tak dużym zainteresowaniem. 10 maja 2023 r. , Agata Mierzwa i Anna Wesołowska przeprowadziły kolejne w tym samym dniu, tym razem uczestniczyli w nich „Tropiciele” z przedszkola przy SP nr 7 w Mławie pod opieką Anny Słomińskiej. Dzieci poznały pracę w bibliotece, zasady wypożyczeni oraz metodę obsługi czytelników. Przy tej okazji zwiedzili miejsca na co dzień nie dostępne dla użytkowników, a mianowicie magazyny biblioteczne. Wysłuchali także „Legendy o Smoku Wawelskim”, opowiedzianej z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. Prowadząca przedstawiła też książki dotyczące legend polskich i nie tylko. Przedszkolaki z prawdziwą, jak na nazwę grupy (tropiciele) z zaciekawieniem oglądali książki znajdujące się na półkach czytelni. I tradycyjnie już, nie obyło się bez licznych zabaw na „magicznym dywanie”, który otrzymany w ramach BOM, bije rekordy popularności.