Piątek 12 maja upłynął nam pod znakiem spotkań z dziećmi. Następnymi gośćmi o poranku były "Kotki" z MPS nr 4 w Mławie pod opieką Pani Magdaleny Kacprzak. Dzieciaki tradycyjnie już przywitała kierownik biblioteki A. Mierzwa. Krótko opowiedziała o pracy w bibliotece, o tym czym różni się ona on księgarni i o tym, co można robić w tak niezwykłym miejscu. Następnie wyrecytowała maluchom kilka wierszy dla dzieci. W dalszej części spotkania "Kotki" brały udział w licznych zabawach na magicznym dywanie, poczynając od pływania z rybkami, poprzez zbijanie balonów, chodzenie wśród gwiazd, grę w piłkę nożną, tenisa na skakaniu po meduzach kończąc. Wszyscy chętnie uczestniczyli w proponowanych zabawach. Na koniec dzieciaki miały okazję poznać różne rodzaje książek, dotknąć, obejrzeć, porównać jedne z drugimi. Co ciekawe każdy z "oglądanych" egzemplarzy cieszył się olbrzymim zainteresowaniem i znacznie opóźniły powrót do przedszkola. Było nam niezmiernie miło Was gościć!