Po raz kolejny nasza biblioteka włączyła się w obchody Tygodnia Bibliotek, które jak co roku mają miejsce  w dniach 8-15 maja. Tegoroczne hasło tygodnia brzmiało: „Moja, Twoja, Nasza”. W tym czasie odbyło się wiele ciekawych zajęć skierowanych do odbiorców w różnym wieku. Młodsi wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, których celem było poznanie biblioteki i pracy bibliotekarza oraz bogatej literatury znajdującej się w naszych zasobach. Zwiedzanie magazynów bibliotecznych było zwieńczeniem każdych odwiedzin tym bardziej, iż na co dzień czytelnicy nie mają u nas „wolnego dostępu” do półek. Licznie odwiedzające nas grupy dzieci i nauczycieli brały udział w zabawach z wykorzystaniem sprzętu multimedialnego, a szczególnie stołu interaktywnego i „magicznego dywanu”. Pracownicy biblioteki prowadzili także zabawy z książką i o książce, jak również łamigłówki i quizy. Młodsze dzieci uczestniczyły też w „seansach” z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai i teatru „cieni”. Nasi czytelnicy mogli obejrzeć wystawy m.in. „Igłą malowane”- wystawa rękodzieła artystycznego Ireny Chylińskiej i „ Historia Wólki XIX i XX w. ze zbiorów Janusza Dębskiego i Jarosława Janiszewskiego”. Był to tydzień intensywnej pracy i pełen dobrej zabawy, radosnego śmiechu dzieci i licznych deklaracji powrotu do biblioteki, a to dla nas najlepszy dowód, że to co robimy jest potrzebne i dobrze odbierane przez lokalną społeczność.