17 maja naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie z Ukrainy, uczęszczający do oddziału przygotowawczego klas I-III z SP nr 2 w Mławie. Dzieci pod opieką Pań nauczycielek: Danuty Zygner i Ludmily Sherchenko wzięły udział w zajęciach edukacyjnych, a przy tej okazji również zwiedziły wystawy w czytelni i wypożyczalni, którymi się bardzo zachwyciły. Nasi mili goście pytali dokładnie o wszystko, o książki, wystawy, pracę itp., a co ciekawe dobrze mówili po polsku, jedynie czasami towarzysząca im tłumaczka musiała coś lepiej wyjaśnić. Anna Wesołowska zaproponowała im rozwiązywanie zagadek i quizów z wykorzystaniem stołu multimedialnego, o który to również dzieci pytały, wobec tego nie obyło się bez prezentacji technicznej i możliwości tego sprzętu. Kierownik biblioteki- Agata Mierzwa zaproponowała przybyłym liczne zabawy i zmagania na „magicznym dywanie”. Były to cudowne chwile spędzone z naszymi wspaniałymi gośćmi, którzy w ramach wdzięczności za spędzony u nas czas dziękowali prowadzącym poprzez serdeczny uścisk dłoni. Dziękujemy Wam również!